Kayıtlı Kullanıcılar


Mazda Miata

Mazda Miata
Mazda

Ana Sayfa / Araba Resimleri / Suzuki / Suzuki Baleno

Suzuki Baleno

Suzuki Baleno
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Arkadaşına Gönder
Albüm oluşturabilmek için üye olunuz
Resmi indirebilmek için üye olunuz


Suzuki Baleno (14422 kez görüntülendi)

Açıklama: Suzuki tarafından üretilen Baleno'nun 2005 yapımı bir modeli.
Anahtar Kelimeler: suzuki, baleno, 2005, model, araba, resimleri
İndirme: 0
Puanı: 4.75 (8 Oy)
Dosya Boyutu: 21.9 KB

Bu Kategorideki Bazı Resimler...

Yorumlar

Mert
Asıl adı Suzuki Esteem(Özgüven) olan, fakat Avrupa ve Asya pazarlarında Suzuki Baleno adıyla bilinen model.

1995'de, o dönemde Avrupa pazarında C segmenti otomobillerde piyasaya hakim olan VolksWagen Golf, Toyota Corolla, Opel Astra ve Nissan Sunny gibi rakiplere karşı üretilen ve üretimi bugünde devam eden bir model olan Baleno, Suzuki Swift'le tekerlek aralığı ve sürücü paneli dışında benzer özellikler taşımasına karşı yeni bir araba olarak lanse edilmiştir.

Piyasaya ilk çıktığında 3 kapılı hatchback ve 4 kapılı Sedan, 1.3 ve 1.6 Litrelik motor, 85 ve 99 beygir gücü seçenekleri ile sunulmuş olmasına karşın 1996'da Wagon modeli(Avrupa pazarında Baleno Break ve Hindistan pazarında Baleno Altutra), Suzuki'nin ilk station wagon tipi aracı olma özelliğini almıştır.

1999-2002 Suzuki Esteem sedan

Suzuki 1999'da Esteem/Baleno'yu yeniden tasarladı, yeni bir ön kaput, daha yuvarlak ön yüzey ve yeni
farlar, motor yğzeyi de genişletildi. Mazda tarafından sağlanan 1.8 Litrelik BP motor sedan ve wagon modellerde kullanıldı. Kuzey Amerika'da 1.8 Station Wagon 1.6'nın yerini alırken, diğer birçok pazarda 1.8 Sedan modeli spor araba olarak piyasada yerini almaya devam etti. Bazı Avrupa pazarlarında 1.8 Litrelik motor hatchback modeline entegre edilip Baleno GTI limitli sürüm olarak satışa sunulurken, Avrupa'da ayrıca Dizel 75 beygir gücünde (55 kW) Peugeot motora sahip araç da yerini aldı.

Esteem/Baleno modeli birçok markette yerini yeni Aerio/Liana'ya kaptırdı. 2002'de Avrupa ve Kuzey Amerika pazarından çekilen araç, Hindisyan ve Güneydoğu Asya gibi gelişmekte olan bölgelerde 2007'ye kadar pazarda yerini almaya devam etti. Maruti fabrikasında sırası SX4 Sedan'a bırakana kadar üretimi devam etti.

Resimler.TV

Facebook Yorumları

Bu Resmi...